+90 (532) 611 70 70

Freddy'nin Wiki'sinde Beş Gece

UKIFED  > Genel >  Freddy'nin Wiki'sinde Beş Gece
0 Comments

Blumhouse, Five Nights at Freddy's'i beyaz perdeye taşırken, dehşet verici korku sporu fenomeni kan dondurucu bir sinema olayına dönüşüyor. Film, 10 yaşındaki kız kardeşi Abby'ye (Piper Rubio) bakan sorunlu genç Mike'ı (Josh Hutcherson) konu alıyor ve küçük erkek kardeşinin on yıldan fazla bir süre önce faili meçhul ortadan kaybolmasının peşini bırakmıyor. Kısa süre önce kovulan ve Abby'nin velayetini elinde tutabilmek için çalışmaya kararlı olan Mike, terk edilmiş bir temalı restoran olan Freddy Fazbear's Pizzeria'da gece güvenlik görevlisi olarak çalışmayı kabul eder. Bölge polis memuru Vanessa'nın (Elizabeth Lail) yardımıyla Mike'ın Freddy'de geçirdiği geceler, onu doğaüstü olaylarla açıklanamaz karşılaşmalara sürükleyecek ve onu anlatılamaz bir kabusun kara kalbine sürükleyecektir. Ancak Mike çok geçmeden Freddy's'teki hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder. Filmde ayrıca Mike'ın soğuk teyzesi Jane rolünde Mary Stuart Masterson; Abby'nin şefkatli bakıcısı Max rolünde Kat Conner Sterling; ve Matthew Lillard, Mike'ın kendini beğenmiş meslek danışmanı Steve Raglan rolünde. Freddy'de Beş Gece, Emma Tammi tarafından yönetiliyor ve senaryoları Scott Cawthon, Emma Tammi ve Seth Cuddeback tarafından yazılıyor. Filmin ikonik animatronik karakterleri Jim Henson'un Creature Shop'u tarafından yaratıldı.

download

Oyun sektörünü yıllarca domine eden Five Nights at Freddy's filmi, nihayet bu A rekoruna layık bir yapımla karşımıza çıkıyor. Küçük, tarafsız bir korku oyunu olarak başlayan şey, milyonlarca dolarlık bir franchise'a dönüştü. Beş Gece serisinin en yeni girişimi, korku ustası Jason Blum ve onun yapım şirketi Blumhouse'un imzasını taşıyan bir film uyarlaması. Freddy'de Beş Gece filmi, terk edilmiş bir atari salonunda/pizzacıda işe girdikten sonra buranın eski animatronik maskotlarının hayaleti olduğunu fark eden acemi bir güvenlik görevlisini konu alıyor. Bu aktörleri ve karakterlerinin FNAF video spor sahnesiyle bağlantısını nereden tanıdığınızı görmek için aşağı kaydırabilirsiniz! İşte Five Nights at Freddy's filminin ana kadrosu! Josh Hutcherson, Five Nights at Freddy's (FNAF) video oyunları koleksiyonundaki merkezi güvenlik görevlisi Mike Schmidt'i canlandırıyor. FNAF filmi, Mike'ın, terk edilmiş Freddy Fazbear's Pizza'nın tek günlük bekçisi olarak nöbet tutmak üzere işe alınmasının ardından dizinin muhteşem animatronik grubuyla karşı karşıya geldiğini gösteriyor.

download

Josh Hutcherson, en çok Hunger Video oyunları filmlerindeki Peeta Mellark rolüyle tanınıyor ancak aynı zamanda Bridge to Terabithia, RV ve The Polar Express gibi hit filmlerde de rol aldı. Mike'ın gece hayatta kalmasına yardım eden, Elizabeth Lail'in parlak ve neşeli polis memuru Vanessa Monroe'dur. Vanessa, Freddy Fazbear'daki işteki ilk gecesinde Mike'ın desteğine gelir ve görünüşe göre Freddy'nin kanlı geçmişi hakkında düşündüğünden daha fazlasını anlar. Lail'in diğer kredileri arasında Netflix'in You, Countdown ve Frozen'ın Prenses Anna'sını canlandırdığı En Kısa Sürede yer alıyor. Annesi ve babası olmadan büyüyen Abby, erkek kardeşi tarafından büyütüldü ve erkek kardeşi ikisini geçindirmeye çalışırken güçlü bir kendine bağımlılık duygusu kazandı. Abby Schmidt (Piper Rubio tarafından canlandırılıyor), Josh Hutcherson'dan Mike'ın 10 yaşındaki kız kardeşi. Filmde Abby, Mike'ın Freddy'deki yeni işine gelir ve ortaya çıkabilecek dehşetlere tanıklık eder. Rubio bu yılki Crater gibi filmlerde rol aldı ancak Freddy's'de 5 Gece onun ilk sinema filmi olma özelliği taşıyor.

Matthew Lillard, Five Nights at Freddy's filminde Steve Raglan/William Afton karakterini canlandırıyor. Görünüşe göre filmin ana muhalifi, şu anda feshedilmiş olan Fazbear Leisure'ın başkanı ve Freddy's'e musallat olan 5 çocuğun ölümlerinden sorumlu. Fazbear'dan ayrılmasının ardından William, meslek danışmanı Steve Raglan'ın takma adını aldı. Kat Conner Sterling, Freddy'nin Beş Gecesi filminde Max rolünü üstleniyor. Sterling's Max hakkında, filmde önemli bir karaktere sahip olması ve Piper Rubio'nun canlandırdığı Abby Schmidt'in bebek bakıcısı olması dışında pek bir şey anlaşılmıyor. FNAF, 1996'daki ilk Scream filminde kötü karakteri canlandıran Lillard'ın bir seri katili filmde canlandırdığı ilk sefer olmamalı. Lillard'ın diğer rolleri arasında Scooby-Doo'daki Shaggy'nin modern sesi ve SLC Punk'taki Stevo yer alıyor! Jane Teyze'nin (Mary Stuart Masterson tarafından canlandırıldığı) gelecek filmde kötü adam rolünde olacağı anlatılıyor. Mike ve Abby Schmidt'in haydut halasıdır.

Bu yazıyı beğendiyseniz ve Five Nights at Freddy’s 3 2015 horror video game ilgili olan ek bilgi almak isterseniz lütfen web sitesini ziyaret edin.

Bir yanıt yazın