+90 (532) 611 70 70

Haldun Mergen Biyografi

UKIFED  > Eğitim Bölümü >  Haldun Mergen Biyografi
0 Comments

Dr. Haldun MERGEN, Sc.D.Eng.
1956 yılında İstanbul-Teşvikiye’de doğdu. Maçka İlkokulu’ndan sonra Saint Michel Fransız Lisesi’ni 1974 yılında; Faculté de Science, Université de Rennes – Fransa’dnike air max 97 air max goaterra 2.0 air max goaterra 2.0 air jordan 4 retro military black nike air max 270 men’s air jordan 14 nike air force jordan max white shoes nike air max 90 air max 95 sale jordan 13 air jordan 14 air max goaterra 2.0 nike air max 270 women’s sale nike air jordan 14 a Elektronik-Elektroteknik ve Otomatik Yüksek Lisans’ını 1980 yılında; Bilgisayar Tasarım ve Informatik Yüksek Lisans’ını 1981 yılında aldıktan sonra Sibernetik ve Robotik dalında Lisanüstü programına başlamış ve 1984 yılında aynı dalda doktora ünvanıyla birlikte Scientific Doctor Engineer (ScD&Eng) ünvanını elde etmiştir.
Türkiye’de değişik bilgisayar firmalarında yöneticilik seviyesinde profesyonel hayata atıldıktan sonra medikal firmalarda tıp mühendisliği alanında profesyonel kariyerine devam etmiştir.
1981 yılında Robotik Uygulamalar üzerine Nouvel Automatisme dergisinde (Fransa) ve Ultrasonik Algılayıcılar üzerine Sensor Review (UK) dergisinde yayınlarının yanı sıra, 1989 yılında Manyetik Rezonans Görüntüleme Sistemleri üzerine Medica (Türkiye) dergisinde makaleleri yayınlanmıştır.
1996 yılında profesyonel kariyerini uluslararası alana taşımış ve bu bağlamda ASIIF şirketinin yönetimini üslenerek Proje Geliştirme ve Yönetimi (PDM) alanında 2011 yılında emekli olana kadar ASIIF’i taşımıştır.
Profesyonel çalışmaları esnasında, 2001 yılında University of Florida College of Veterinary Medicine – USA bünyesinde bulunan Caninology Institute’ün Applied Cynologist Program’larına katılarak, Köpek Beslenme Uzmanı/Davranış Bilimcisi ve Kinolog (Dog Nutritionist/ Behaviourist and Cynologist ) diplomalarını almaya Audio Therapeutic Methods in Canine Specie (Köpek Türünde Duyusal Tedavi Yöntemleri) üzerine sunmuş olduğu bir tez çerçevesinde, hak kazanmıştır.
2007 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Border Collie Derneği başkanlığı ile 2011 yılında kurulmuş olan Köpek Cemiyeti başkanlığını halen devam ettirmektedir.
HalMer-BAND Haute Cuisine, Karnivorlar için Diyet Programları’nın kurucu ve yöneticisi olarak besleme danışmanlığı faaliyetine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın